Yeni Kripto Para EXEN Ücretsiz Dağıtılıyor

Tüm eleştiri ve şüphelere rağmen sanal para sektörü her geçen gün hızla gelişmeye devam ediyor. Yerli ve milli girişimciler de bu sektöre hızlı giriş yaptılar. İTÜ Arı Teknokent bünyesinde AR-GE çalışmaları yapılan Bitexen, üyesi olan kullanıcılara EXEN Coin dağıtmaya başladı. Üye olan her kullanıcının hesabına ücretsiz 5 EXEN tanımlanıyor. 5 EXEN’de şu sıralar 100 Türk Lirasının üzerinde bir değere sahip.

Bitexen, uzun yıllardır online bankacılık, siber güvenlik ve inovasyon alanında deneyimleri olan Murat Çelik, M. Fatih Bilgin, Mutlu Dağdelen ve A. Kürşat Duygulu tarafından geliştirildi. Sistem güvenliği, kripto-para cüzdan güvenliği ve suistimal önlemleri başlıklarında dünya standartlarında bankacılık ve finansal hizmetler ile güvenlik prosedürleri dikkate alınarak geliştirildi. Bu sayede son derece güvenlikli bir sanal para borsası olarak hizmete girdi.

Bitexen üzerinden, Bitcoin (BTC), Ripple (XRP), Ethereum (ETR) ve Stellar Lumens (XLM) gibi onlarca bilinen sanal para ile işlem gerçekleştirebiliyorsunuz.

EXEN Coin Nedir?

Bitexen tarafından, Ethereum blok zinciri üzerinden ERC-20 token standardı ile sadece 15 milyon adet üretilmiş bir sanal paradır ve Bitexen kullanıcılarına ücretsiz olarak dağıtılmaktadır. EXEN Coin sahibi olmak için Bitexen üzerinden profil oluşturmanız gerekmektedir. Profil bilgilerinizi tam olarak tamamladıktan sonra hesabınıza ücret talep edilmeksizin EXEN Coinleriniz yatırılır. Dilerseniz EXEN Coinlerinizi hesapta bekletip değerlendirebilir, dilerseniz TRY’ye çevirdikten sonra EFT yoluyla alabilirsiniz.

Bitexen Güvenli Mi?

Bitexen dediğimiz gibi İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Arı Teknokent bünyesinde AR-GE çalışmaları yapılmış bir sistemdir. Bu nedenle güvenlik şüphesine düşmemize gerek yok. Tüm veriler kriptolanmakta, dilerseniz üye girişi yaparken Google Authenticator’de kullanabilirsiniz ki bunu kullanmanızı tavsiye ediyorum. Bu iki kat güvenlik sağlayacaktır.

EXEN Coin’i Nasıl Çekebilirim?

Hesabınızdaki EXEN Coin’i TRY’ye çevirdikten sonra sisteme IBAN bilgisi girerek paranızı çekebilirsiniz. EFT ile paranızı çekmek için hesabın size ait olduğunu teyit etmek amaçlı sembolik bir para göndermeniz gerekir, örneğin; 1 Türk Lirası gönderebilirsiniz. Üzerinden 24 saat geçtikten sonra hesabınızdaki parayı kendinize EFT olarak isteyebiliyorsunuz.

Buradan Bitexen üyesi olabilirsiniz. Referans kodu kısmına 64550757 yazmanız halinde sizin üyeliğinizden benden EXEN Coin kazanabileceğim. Referans sistemi ile kazandırması da ayrı bir güzel tarafıdır.

Yazar: Engin Dinç

1988 İstanbul doğumlu. Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünü Bitirdi (2016). Uluslararası Sosyal Medya Derneği (USMED) üyesi oldu (2017). Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) gönüllüsü oldu (2018). Uluslararası Sosyal Medya Derneği AR-GE Başkanı Oldu (2021). Anadolu Üniversitesi Adalet Bölümünü bitirdi (2021) Halen Anadolu Üniversitesi Sosyal Medya Yöneticiliği ve Ankara Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri öğrencisidir (2021). Uluslararası Medya Enformasyon Derneği (UMED) Üyesi Oldu (2021). 25 Eylül 2021’de USMED’teki görevinden çekildi. Araştırmaları ve denemeleri çeşitli dergilerde yayınlandı. İlk kitabını 2015 yılında çıkarttı. İngilizce ve Göktürkçe bilmektedir. Ankara’da ikamet etmektedir. Evli ve bir kız babasıdır.