Engin Dinç Google Haritaların SEOya Etkisi

Google sadece bir arama motoru değil, birden fazla alanda hizmet veren dev bir platformdur. SEO kurumsal firmalar ve işletmeler açısından son derece önem art ederken SEO’ya en önemli katkıyı sunan bir platform da Google Maps ya da Türkçe adıyla Google Haritalar’dır.

Google’ın Hizmetleri Nelerdir?

 • Gmail
 • Youtube
 • Google Earth
 • Google Haritalar (Maps)
 • Google Trends
 • Google Drive
 • Google ReCAPTCHA
 • Google Adwods (Ads)
 • Google Adsense
 • Google Play Store
 • Google Chrome

Google Haritaların SEO’ya Etkisi Var Mıdır?

Google Haritalar üzerinden yapılacak doğru kayıtlar ve iletişim bilgisinin doğru olarak verilmesinin yanı sıra işletmenin aldığı olumlu yorumlar ve yıldızlar görünürlük ve bulunurluk olanında artışa neden olacağından, web sitesi üzerindeki trafik artışını da sağlayacaktır.

Google’ın kişiselleştirilmiş arama sonucu göstermesi sayesinde lokal bazda işletmenin daha iyi sonuçlar almasına, bulunabilir olmasına neden olacaktır.

Örneğin; Ankara’da ikamet eden bir vatandaş eğer bir nakliyeciye ihtiyaç duyuyorsa Google’da “En uygun nakliye firmaları” şeklinde arama yaptığı zaman ilk sırada çıkan kayıtlar Google Haritalara girişi yapılmış, lokasyon olarak Ankara’da bulunan ve puanları en yüksek olan işletmeler olacaktır. Arayan müşterinin de puanı en yüksek olanla iletişime geçme veya web sitesini ziyaret etme ihtimali çok daha yüksek olacaktır.


Engin Dinç'in videolarının yer aldığı ED TV logosu

SEO, Sosyal medya ve kitap basımı ile ilgili videolarımın yer aldığı ED TV‘yi ziyaret ederek videolarımdam ücretsiz faydalanabilirsiniz.


Engin DİNÇ

Araştırmacı, yazar, sosyal medya danışmanı, SEO uzmanı ve SEO içerik yazarı, USMED üyesi, TDV ve AFAD gönüllüsü

DEVAMINI OKUYUN


Algı Yönetimi ve Yalan Haberler analiz araçları bot siteleri En iyi sosyal medya yönetimi araçları en çok aranan kelimeler en çok arananlar google google bots google botu nasıl oluşturulur google de çok aranan kelimeler Google haritalar Google maps google robotu Google seo googletrends Google Trends ile Toplum Analizi Google Trends Verileri Sonucunda Ülkelerin Gelişmişlik Düzeyleri Haritaların SEOya ektisi isviçre içerik yazarlığı içerik yazarı kontrspekülasyon Kurgu Montaj Belgelerin Tespit Edilmesi robots.txt Robots.txt Oluşturucu (Generator) robots oluşturma seo seo içerik yazarlığı seo içerik yazarı seo keliemleri seo uyumlu yazı yazma seo yazarlığı seo yazarı seo yazısı sosyal medya sosyal medya siteleri sosyal medya yönetimi türkiye yandex botu nasıl oluşturulur yönetim araçları zimbabve özgün içerik İnsanların İlgi Alanları Toplumsal Gelişmişliği Gösteriyor İşletmelerin Haritalarda bulunması

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir